Saç Kesimi

Sahip olduklarımız hiçbir zaman yeterli gelmediği gibi; sahip olduğumuz saçlarda bize yeterli gelmez devamlı şikayet ederiz. Düz saçlar kıvırcık saçlara, kıvırcıklar düzlere, ince telliler kabarık saçlara kabarık saçlılar ince saçlara özenir. Ancak önceki yazımızda da söylediğimiz gibi doğru kesim ve kullanımla bu dertlerden kurtulmak çok kolay. Burada önemli olan saçlarınız tanımak ve iyi analiz ederek ihtiyacı olanı ona vermek. Dolayısıylaredhairwoman bu yazımızda kalın telli saçlara saç bakımı, saç kesim ve kullanım püf noktaları bakış açınızı değiştirecek.

Kalın telli saçları olan kadınların en çok şikayet ettiklerinin başında elektiriklenme geliyor. Unu önlemek için banyodan sonra yatıştırıcı ve elektiriklenmeyi önleyecek bir serum kullanabilirsiniz. Her zaman ki gibi bu serumları diplerden uzak tutmalısınız.

Saçlarınızı ıslakken şekillendirmek en doğrusu olacaktır. Çünkü kuru olduğunda şekillendiğinde kabaracak ve kısalacaktır.Kabarmayı azaltmak doğru bir saç kesimi ile sağlanabilir. Düz kesimlerde saçlarınız kabaracaktır, dolayısıyla ara makası dediğimiz ara kesimlerle rahatlatılmalıdır.

Toparlayacak olursak, saçlarınıza öncelikle doğru kesim yapılmalıdır. Saç uçlarınıza ara kesimler yapılarak rahatlatılmalı. Daha sonra ise bakım yapılmalıdır.

Online olarak sitemiz üzerinden Randevu alabilirsiniz.